Z jakiego materiału podkładkę wybrać?

Podczas wybierania podkładek dla graczy lub też zwykłych cywilnych wersji dla niezbyt zaawansowanych użytkowników komputerów, przykłada się zbyt dużą wagę do tego, jaki wzór na danej podkładce powinien się znaleźć, a zdecydowanie zbyt małą do materiału, z którego będzie ona wykonana.

Dlaczego jest to ważne?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nie ma to większego znaczenia, jaką podkładkę do komputera się kupi. Ma ona być po prostu estetyczna i tyle.
Nic bardziej mylnego, ponieważ materiał wykonana rzutuje na to, jak wygodnie i precyzyjnie będzie się korzystało z danej podkładki. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o podkładki dla graczy, jednak różnice na plus odczują również zwykli użytkownicy.

Co wybrać?

Powstaje zatem pytanie, jaki typ podkładki wybrać. Na rynku znaleźć można trzy rodzaje podkładek. Zwykłe tekstylne, które każdy z pewnością zna, a także nieco droższe aluminiowe lub też szklane.
Wybór pomiędzy nimi jest bardzo podchwytliwy, ponieważ cena i bardziej zaawansowanych materiałów nie zawsze wskazuje na to, co powinno się kupić. Najważniejsze tak naprawdę jest to, z jakiej korzysta się myszki.
Posiadacze myszek optycznych nie powinni kupować podkładek szklanych lub metalowych, ponieważ nie odczują oni żadnej różnicy. Doskonale sprawdzi się u nich podkładka tekstylna. Metalowa lub szklana powinna być wybierana przez właścicieli myszek laserowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt dla graczy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *